Pierwszy 100MW projekt Magazynowania Energii z Chłodzeniem Cieczą w Chinach - benchmarkowa inwestycja Kehuaój tekst nagłówka

Za każdej perspektywy zrealizowany przy współpracy z Kehua projekt 100MW/200MWh zlokalizowany w Chińskim Ligwu robi wrażenie. Inwestycja ta umożliwia ładowanie i rozładowywanie zieloną energią magazynów kontenerowych ESS, wpływając na rozwój pustynnego regionu Gobi. 

Rozwiązanie bazujące na zintegrowanym systemie chłodzenia magazynu energii cieczą, dostarczone przez firmę Kehua Digital Energy, jest pierwszym tego rodzaju projektem o mocy 100MW w Chinach. Realizacja ta potwierdza, że Kehua jest liderem w branży magazynowania energii i wyznacza nowe trendy i standardy rynkowe.

Kompleksowy projekt produkcji i magazynowania energii Ningxia

Projekt (zwany „Projektem Ningxia”) zlokalizowany jest w Ningdong, w mieście Lingwu, w prowincji Ningxia, którego budowa rozpoczęła się we wrześniu 2022 r. a zakończona podłączeniem do sieci 31 grudnia. Inwestycja ta jest wyposażona w 63 zestawy kontenerów akumulatorów chłodzonych cieczą (pojemność: 3,44 MWh/zestaw), 31 zestawy konwerterów magazynowania energii (pojemność: 3,2 MW/zestaw), konwerter magazynowania energii (pojemność: 1,6 MW), system szaf sterowniczych i system zarządzania energią (EMS).

 

Gdy projekt zostanie uruchomiony, będzie służył jako gigantyczny „magazyn energii”, co przełoży się na skuteczne zwiększenie elastyczności regulacji sieci energetycznej oraz zdolność do przyjmowania energii z nowych źródeł w Ningdong.

 

Regulacja mocy szczytowej i stabilizacja sieci od Kehua

 

Jako dodatkowy system regulacji mocy szczytowej i częstotliwości, roczna zdolność projektu do regulacji mocy może osiągnąć ponad 80 milionów kWh, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez 100 000 gospodarstw domowych.

Kehua magazyn Energii

Jednocześnie wspomniany projekt umożliwia również świadczenie różnych usług pomocniczych, takich jak tworzenie rezerw na wypadek awarii, rozruch awaryjny i wsparcie dla sieci energetycznej w zakresie reagowania na popyt. Zaproponowane rozwiązanie magazynowe jest ważnym krokiem milowym w kierunku wdrażania wielkoskalowych systemów magazynowania energii umożliwiających kontrolę mocy szczytowej i przyłączanie do sieci odnawialnych źródeł energii. Ponadto stanowi istotny punkt odniesienia do promocji idei budowy nowych systemów magazynowania energii.

 

Zintegrowany system magazynowania energii chłodzony cieczą

 

Zintegrowany system chłodzenia cieczą ESS wymaga wiedzy i umiejętności technicznych, a także odpowiedniego dopasowania baterii i podzespołów. Jednocześnie przy projektowaniu i monatażu należy wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, obsługi i konserwacji, transportu itp.

Dlatego też Kehua, specjalizująca się w systemach magazynowania energii fotowoltaicznej, zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie bezpieczeństwa, optymalizacji i innowacji w każdej części systemu, począwszy od konwertera energii PCS, zestawu bateryjnego, a skończywszy na całych systemach kontenerowych. Dzięki ponad 35-letniemu doświadczeniu w dziedzinie energoelektroniki, doskonałej znajomości sieci energetycznych oraz specjalizacji w magazynowaniu energii, Kehua zapewnia stabilną i płynną pracę przez cały cykl życia systemu ESS.

 

 

Centralizacja i prefabrykacja Magazynów Energii

Dzięki centralizacji i prefabrykowanej konstrukcji systemu kontenerowego, Kehua stworzyła rozwiązanie umożliwiające systemowi pracę z wysoką gęstością mocy, mniejszą powierzchnią, elastyczną instalacją, wygodniejszą obsługą i konserwacją, większą opłacalnością i skuteczną redukcją kosztów LCOE.

Zalety konstrukcji prefabrykowanej są w pełni wykorzystane w projekcie Ningxia. Zdaniem kierownika projektu: „Mieliśmy napięty harmonogram i duże obciążenie pracą. Zmierzyliśmy się z lockdownem COVID-19 podczas prac konstrukcyjnych, jednak zastosowany przez nas system magazynowania energii był prefabrykowany, co pozwoliło zaoszczędzić wiele pracy związanej z instalacją i uruchomieniem na miejscu. Dzięki temu byliśmy w stanie zrealizować projekt w wyznaczonym terminie. Po zakończeniu realizacji inwestycji firma otrzymała list z podziękowaniami od klienta”.

Co więcej, scentralizowany konwerter do magazynowania energii 1500 V („nuclear-grade”) 3,2 MW i chłodzony cieczą kontenerowy magazyn energii o pojemności 3,44 MWh (IP67) są odporne na trudne warunki środowiskowe, takie jak wiatr, deszcz, wysoka temperatura, wysokość i piasek. Zapewniając przy tym bezpieczną, niezawodną i technicznie zaawansowaną instalację do produkcji oraz magazynowania energii.

 

Innowacje w magazynowaniu energii Kehua S3

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że akumulatory zastosowane w podstawowym wyposażeniu wykorzystują recyrkulacyjną technologię chłodzenia cieczą. Opierając się na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, takich jak inteligentna kontrola temperatury, zarządzanie na poziomie klastra, monitorowanie izolacji, ochrona przeciwpożarowa na poziomie systemu, baterie mają zintegrowany system kontroli temperatury chłodzenia i system zarządzania na poziomie klastra. Systemy wielopomiarowe i kontrolne oraz trzeci poziom ochrony przeciwpożarowej, z których wszystkie udostępniają dane w każdym procesie operacyjnym sprawiają, że magazyn energii jest bardziej stabilny i wydajny, straty zmniejszone a cykl życia wydłużony.

 

 

 

System magazynowania energii chłodzony cieczą Kehua S3 zyskuje duże uznanie na rynku ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa, niezawodność, a także znaczną redukcję kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

Firma Kehua, jest ukierunkowana ściśle na potrzeby klienta i będzie stale wprowadzać wysokiej jakości produkty oraz rozwiązania w zakresie magazynowania energii. A poprzez innowacje technologiczne i obniżanie kosztów LCOE, Kehua ma na celu opracowanie narzędzi, które w znaczący sposób przyczynią się do urynkowienia wielkoskalowych magazynów energii.